Naše služby

VAKCINACE A PREVENCE

Prevence předchází mnoha problémům. Je tedy důležité prevenci nezanedbávat a to zejména u mláďat, rostoucích jedinců a seniorů. K prevenci patří pravidelná vakcinace a odčervení, kvalitní výživa. Dále ošetření proti ektoparazitům (blechám, klíšťatům), kteří mohou být přenašeči různých onemocnění, ale i původci alergických reakcí - př. alergie na bleší kousnutí. Preventivně lze provádět i důkladnější vyšetření - např. vyšetření krve, moči, koprologické vyšetření, rentgen hrudníku a břicha, rentgen pohybového aparátu, sonografické vyšetření (nejčastěji dutiny břišní). Pokud si chcete být jisti, že Váš mazlíček je v pořádku, přijďte s ním na preventivní veterinární vyšetření.

CHIRURGIE A ORTOPEDIE


Chirurgické zákroky  provádíme jak preventivně ( např. kastraci, odstranění paspárků aj.), tak i  terapeuticky - např. císařský řez, chirurgické řešení pyometry, probatorní laparotomie, gastrotomie, enterotomie, splenektomie, cystotomie, uretrotomie a další. 
 

V důsledku nesprávné výživy, nadměrné zátěže, traumatu, genetické predispozici nebo v důsledku jiných onemocnění, se  mohou vyskytnout různá onemocnění pohybového aparátu (např. panosititida, DLK, DKK, spondyloza a další). S ortopedickými pacienty se na nás můžete také obrátit.


 DIAGNOSTIKA  a další služby  

V případě zdravotních problémů nebo i preventivní návštěvy Vašeho mazlíčka nejprve klinicky vyšetříme a podle nálezu zvolíme další vyšetřovací nebo již přímo terapeutický postup. Díky našemu vybavení, jsme schopni si spoustu vyšetření provést přímo v ordinaci.

Kromě diagnostiky poskytujeme i jiná veterinární ošetření. Např. terapeutické nebo preventivní ošetření zubů zubním ultrazvukem a leštičkou, čipování, stříhání drápků, ošetření análních váčků,  výplachy uší apod..  

Pacienty, u kterých je potřeba intenzivní péče, budeme mít u nás ve veterinární ordinaci na hospitalizaci pod celodenní kontrolou.

Vaši mazlíčci si zaslouží Vaši pozornost a péči.